وبلاگ

راهنمای خرید کولر گازی ال جی | انواع کولرگازی LG + مزایا

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

چنانچه قصد خرید کولرگازی را دارید ما راهنمای خرید کولر گازی ال جی را برای شما ارائه می‌دهیم تا با انواع کولر گازی ال جی ، نحوه عملکرد و محیط‌های مناسب برای استفاده از آن‌ها آشنا شوید.

کولرگازی وسیله‌ای است که برای ایجاد و حفظ درجه حرارت بهینه در یک فضای داخلی استفاده می‌شود. اغلب مردم فکر می‌کنند که کولرگازی با ایجاد هوای سرد کار می‌کند؛ این توضیح نمی‌تواند به‌طور کامل درست باشد.

کولرهای گازی با خارج کردن هوای گرم از داخل خانه و پمپاژ آن به بیرون و در عین حال، آزاد کردن هوای خنک به داخل اتاق و درنتیجه کاهش دمای آن، کار می‌کنند؛ اصولاً عملکرد کولرهای گازی این‌گونه است. به عبارت دیگر کولرهای گازی بسیار شبیه به یخچال عمل می‌کنند، به‌این‌ترتیب که گرما در داخل سیستم جذب شده و سپس از اتاق خارج می‌شود و هوای سرد طی فرآیندی جایگزین آن می‌شود.

جالب است بدانید که کولرهای گازی به‌عنوان رطوبت‌گیر نیز عمل می‌کنند. به این صورت که کولر‌های گازی رطوبت را از هوای داخل اتاق می‌گیرند و به این ترتیب رطوبت را کاهش می‌دهند. با نصب یک کولرگازی، خطر گرمازدگی و سایر بیماری‌های مرتبط با گرما را نیز کاهش خواهید داد. کولرگازی به کاهش خطر کم‌آبی بدن نیز کمک می‌کند. دمای پایین در یک اتاق به این معنی است که شما کمتر تعرق خواهید داشت. وقتی عرق می‌کنید، درواقع میزان زیادی از آب بدن خود را از دست می‌دهید؛ یک کولرگازی استاندارد به مبارزه باکم آبی بدن کمک شایانی می‌کند.

 

کولر گازی پنجره‌ای ال جی

شاید شما در مورد کولرگازی پنجره‌ای اطلاعاتی نداشته باشید. در این بخش از راهنمای خرید کولرگازی ال جی می‌خواهیم به بررسی کولرهای گازی پنجره‌ای LG بپردازیم.

دلیل نام‌گذاری این کولرها محل نصب آن‌ها است. بله این کولرهای گازی به پنجره محیط‌های مختلف نصب می‌شوند، به همین دلیل است که به آن‌ها کولرگازی پنجره‌ای گفته می‌شود. این نوع کولرهای گازی جزو ساده‌ترین انواع کولرهای ال جی هستند. در ادامه مقاله راهنمای خرید کولر گازی ال جی، از اجزای مختلف کولر پنجره‌ای، نام بردیم.

 

روش کار کولر گازی پنجره‌ای ال جی

کولرگازی متشکل از یک ترموستات است که بتواند سیستم را به‌صورت خودکار روشن و خاموش کند. ترموستات باعث کنترل دمای کولرگازی می‌شود. درصورتی ‌که ترموستات دمای اطراف را متعادل تشخیص دهد کمپرسور توسط ترموستات قطع می‌شود. هوای اطراف (هوای محیط اطراف کولرگازی) از طریق فن بکوارد به داخل کولرگازی مکیده می‌شود، هوای داخل شده از طریق فن بکوارد پس از عبور از انواع فیلترها و کویل‌های برودتی از هرگونه آلودگی پاک شده و سپس به دمای موردنظر می‌رسد و در آخر به محیط بازگردانده می‌شود.

فیلترها علاوه بر اینکه هوای خارج‌شده از کولر را تصفیه می‌کنند، موجب پاک‌سازی کویل‌ها و جلوگیری از ایجاد ذرات آلاینده از بخش‌های داخلی کولرگازی می‌شوند. این کار موجب می‌شود تا کولرگازی شما طول عمر بیشتر و راندمان بالاتری داشته باشد. لذا ظرف مدت زمان مشخصی جهت تعویض فیلتر کولرگازی خود اقدام کنید.

اجزای تشکیل‌دهنده کولر گازی پنجره‌ای ال جی

اجزای تشکیل‌دهنده کولر گازی پنجره‌ای ال جی

 • موتور فن
 • تبخیرکننده یا اواپراتور
 • پنل کولر
 • کویل های برودتی
 • فن دمنده
 • کمپرسور
 • کندانسور
 • فن پروپلر

عدم وجود محدودیت نصب برای کولرهای پنجره‌ای

مزایای استفاده از کولر گازی پنجره‌ای ال جی

 1. هزینه پایین
 2. صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 3. عدم وجود محدودیت نصب
 4. مناسب برای تمام فصول
 5. نصب آسان

هزینه پایین

طبیعی است که یک کالا با قیمت پایین در کنار کیفیت بالا، می‌تواند نظر همه افراد را به خود جلب کند. کولرهای گازی پنجره‌ای ال جی علاوه بر قیمت مناسب از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند که این موضوع موجب شده است، این نوع کولرگازی در بین افراد محبوبیت زیادی داشته باشد.

صرفه‌جویی در مصرف انرژی

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در راهنمای خرید کولرگازی ال جی به آن اشاره کنیم، صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. همه ما می‌دانیم که یک کالای برقی باید میزان مصرف کمی داشته باشد تا خرید آن مقرون‌به‌صرفه باشد. اگر یک کالا مصرف انرژی کمی داشته باشد، موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها در درازمدت خواهد شد و این یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از کولرگازی پنجره‌ای ال جی است.

عدم وجود محدودیت نصب

آن‌طور که می‌دانید نصب کولرهای آبی مشکلات و محدودیت‌های زیادی دارد. سایر انواع کولرگازی ال جی نیز برای نصب محدودیت‌های مخصوص به خود را دارند، درصورتی‌ که برای نصب کولرگازی پنجره‌ای LG شما تنها به یک پنجره نیاز دارید.

مناسب برای تمام فصول

کولرهای گازی پنجره‌ای ال جی multi functional هستند؛ به این معنی که برای استفاده در تمام فصول، مناسب هستند. این نوع کولرگازی می‌تواند در تابستان به‌عنوان سیستم خنک‌کننده و در زمستان به‌عنوان سیستم گرمایشی استفاده شود.

نصب آسان

کولرهای گازی پنجره‌ای ال جی، جزو کولرهای پرتابل ال جی محسوب نمی‌شوند اما نحوه نصب و راه‌اندازی آن‌ها مانند کولرهای پرتابل بسیار آسان است.

در ادامه در مورد کولرهای پرتابل توضیحاتی ارائه خواهد شد.

 

کولر گازی پرتابل ال جی

در ادامه مقاله راهنمای خرید کولر گازی ال جی، به معرفی نوع دیگری از کولرهای گازی ال جی به نام کولرگازی پرتابل می‌پردازیم. کولرگازی پرتابل همان‌طور که از نام آن مشخص است به کولرهای گازی گفته می‌شود که قابل حمل و جابجایی هستند. سایر انواع کولرهای گازی ال جی در یک مکان ثابت نصب و راه‌اندازی می‌شوند، درصورتی‌که کولرهای گازی پرتابل این قابلیت را دارند که بتوان آن‌ها را به‌سادگی جابجا کرد.

این کولرها در مکان خاصی نصب نمی‌شوند و می‌توان آن‌ها را به‌سادگی جابه‌جا کرده و از نقطه‌ای به نقطه دیگر منتقل کرد. برخی از انواع کولرهای گازی ال جی پرتابل دارای چرخ‌هایی هستند که جابه‌جایی آن‌ها را بسیار ساده‌تر کرده است.

کولرهای گازی پرتابل ال جی در سایزها و مدل‌های مختلفی موجود است. مدل کولر گازی پرتابل متناسب با محلی که کولر در آن قرار خواهد گرفت انتخاب می‌شود. کولرهای پرتابل کوچک برای مکان‌های کوچک مانند اتاق‌خواب، بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. کولرهای پرتابل با سایز متوسط معمولاً برای سالن نشیمن و اتاق‌خواب‌های بزرگ مناسب خواهد بود و در آخر کولرهای پرتابل بزرگ، در مکان‌های بزرگ مانند دفاتر اداری و تجاری، بانک و ادارات بزرگ مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای انتخاب بهتر باید انواع مدل‌های کولرگازی پرتابل ال جی را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید تا مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کولرهای گازی پرتابل به‌راحتی قابل‌نصب و راه‌اندازی هستند و برای راه‌اندازی آن تنها لازم است شلنگ تهویه را وصل کرده و شلنگ را به بیرون محیط ساختمان هدایت کنید.

 

نحوه عملکرد کولر گازی پرتابل ال جی

در ادامه مقاله راهنمای خرید کولر گازی ال جی باید به این نکته اشاره کنیم که تفاوت قابل‌توجهی بین اجزای تشکیل‌دهنده کولر پرتابل و سایر کولرهای گازی LG وجود دارد. این تفاوت بیشتر به دلیل مزیت دوم کولرگازی پرتابل، یعنی گرفتن رطوبت اضافی محیط اطراف است، اما هدف اصلی همه کولرهای گازی‌، کاهش دما و خنک کردن محیط است. کولرهای گازی پرتابل بر اساس چرخه تبرید عمل می‌کنند؛ به این صورت که:

 • هوای بیرون را به داخل کولر هدایت می‌کنند.
 • هوا از کندانسور عبور کرده و گرما و رطوبت آن گرفته می‌شود، رطوبت آن از اواپراتور عبور می‌کند و رطوبت تبدیل به بخار می‌شود، درنتیجه هوای موجود دیگر گرما و رطوبت ندارد؛ این هوای خنک توسط فن، وارد هوای اتاق می‌شود.
 • رطوبت موجود در کولرگازی تبدیل به بخار شده و سپس تبدیل به قطره‌های آب می‌شود و از طریق شلنگ تهویه به بیرون از محیط ساختمان منتقل می‌شود. (شما می‌توانید برای سهولت کار، شلنگ تهویه را داخل یک سطح قرار دهید تا مایعات اضافی در داخل سطل تخلیه شود. به یاد داشته باشید که باید سطل را طی مدت‌زمان مشخصی خالی کنید.)
 • گرمای گرفته‌شده از هوا هم از طریق اواپراتور به داخل کمپرسور می‌رود و فشرده می‌شود. سپس مایع فشرده‌شده وارد کندانسور شده و گرمای آن به بیرون منتقل می‌شود.
 • این چرخه تا زمان روشن بودن کولر به‌طور مرتب تکرار می‌شود.

 اجزای کولرگازی پرتابل

 • مبرد
 • کمپرسور
 • فن

کولر گازی پرتابل ال جی 

مزایای کولر گازی پرتابل ال جی

 1. موجب خنک شدن و تهویه هوا می‌شود.
 2. رطوبت اضافی موجود در محیط را خارج می‌کند.

انواع مختلف کولرهای گازی پرتابل ال جی

کولرهای گازی پرتابل، به دو نوع مختلف تقسیم می‌شوند:

 1. کولرهای گازی پرتابل ال جی یک لوله single hose
 2. کولرهای گازی پرتابل ال جی ۲ لوله double hose

کولرهای گازی پرتابل ال جی تک لوله

کولرگازی تک لوله محبوب‌تر از کولرگازی دولوله است؛ زیرا قیمت مناسب‌تری دارد. لوله موجود در این نوع کولر از طریق پنجره و یا از طریق عبور از نقطه‌ای از دیوار به بیرون از ساختمان هدایت می‌شود و وظیفه آن انتقال گرمای داخل ساختمان به بیرون است.

باید به این نکته توجه داشت که مقداری از هوای داخل محیط از طریق لوله تهویه به محیط بیرون منتقل می‌شود، لذا هوای داخل محیط به‌تدریج کاهش می‌یابد و موجب می‌شود که هوای گرم از اتاق‌های دیگر و سالن به اتاق موردنظر کشیده شود. برای جلوگیری از این اتفاق، باید درب اتاقی که کولر در آن قرار دارد را ببندید.

کولرگازی پرتابل ال جی دو لوله

کولرهای گازی پرتابل ال جی دو لوله کمتر از نوع یک لوله مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا نصب آن کمی دشوارتر از انواع کولرگازی پرتابل یک لوله بوده همچنین گران‌تر است. اما مزایایی دارد که کولرگازی تک لوله، فاقد آن است؛ ازجمله اینکه کولرگازی پرتابل دو لوله مصرف انرژی کمتری دارد، همچنین هوای تازه را وارد اتاق می‌کند. یکی از لوله‌های موجود در این نوع کولرگازی برای وارد کردن هوای تازه به داخل اتاق، تعبیه‌ شده است و دیگری برای خروج هوای گرم اتاق به بیرون، به‌کار برده می‌شود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله بهترین کولرهای گازی پرتابل را هم مطالعه فرمایید!

کولر گازی اسپلیت ال جی

کولر گازی اسپلیت ال جی 

یکی از انواع کولرهای گازی ال جی، کولرگازی اسپلیت است. کولر گازی اسپلیت نوعی کولرگازی است که از دو بخش مجزا تشکیل شده است که تفاوت عمده این نوع کولرگازی با کولرهای گازی پرتابل و پنجره‌ای همین موضوع است که در کولرهای گازی اسپلیت، یک بخش در داخل ساختمان و بخش دیگر در بیرون از ساختمان نصب می‌شود.

انواع کولرگازی اسپلیت ال جی عبارت‌اند از:

 • کولرگازی اسپلیت دیواری
 • کولرگازی اسپلیت سقفی یا داکت اسپلیت
 • کولرگازی اسپلیت ایستاده یا فروشگاهی

کولرهای گازی سقفی خود به سه نوع مختلف تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

 1. اسپلیت سقفی کانالی
 2. اسپلیت سقفی کاستی
 3. اسپلیت سقفی زمینی (زیر سقفی)

 

سؤالات متداول درباره راهنمای خرید کولر گازی ال جی

1. تفاوت کولرگازی پرتابل و پنجره‌ای با کولرگازی اسپلیت ال جی چیست؟

کولرهای گازی پرتابل و پنجره‌ای با کولرگازی اسپلیت LG تفاوت‌هایی دارند. اولین تفاوت کولرگازی پرتابل و پنجره‌ای با اسپلیت این است که این کولرها از یک قسمت تشکیل‌شده‌اند درحالی‌که کولرهای اسپلیت دارای دو قسمت هستند که بخشی از آن در داخل ساختمان نصب می‌شود و قسمت دیگر در خارج ساختمان نصب می‌شود.

2. کولرگازی اینورتر (inverter) چیست؟

اینورتر یک تکنولوژی جدید در کولرهای گازی است که موجب کاهش مصرف برق می‌شود. این تکنولوژی موجب می‌شود که محیط اطراف، بدون خاموش شدن پی‌درپی کمپرسور خنک شود و همین موضوع باعث صرفه‌جویی شصت‌درصدی، در مصرف برق می‌شود.

3. آیا کولرهای ال جی از تکنولوژی کولرهای گازی اینورتر پشتیبانی می‌کند؟

بله، امروزه شرکت ال جی یکی از تولیدکنندگان برتر کولرهای گازی اینورتر است.

4. آیا کولرگازی فقط هوا را تمیز می‌کند؟

دستگاه‌های کولر گازی حاوی فیلتری هستند که ذرات و مواد حساسیت‌زا مانند گرده و گردوغبار را از گردش در هوا حذف می‌کند و به تمیز کردن هوایی که در اتاق تنفس می‌کنید کمک می‌کند.

5. مزایای استفاده از کولرگازی ال جی چیست؟

حداکثر راحتی، با حداکثر خنک‌کنندگی شروع می‌شود. کولرگازی ال جی باقدرت خنک‌کنندگی فوق‌العاده به شما کمک می‌کند تا دمای محیط منزل خود را کنترل کنید و توزیع هوای خنک در 4 جهت مختلف یکی از بزرگ‌ترین مزایای استفاده از کولرگازی ال جی است.

 

برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای خرید کولر در سال 2021 را هم مطالعه فرمایید!

جمع‌بندی

ال جی پیشتاز در عرصه ارائه جدیدترین تکنولوژی کولرهای گازی است. انواع کولرگازی ال جی اعم از کولرگازی پنجره‌ای، کولرگازی پرتابل، کولرگازی اسپلیت و اینورتر در سایزهای مختلف در بازار موجود است.

کولرهای ال جی با ایجاد نویز بسیار کم به یکی از پرطرفدارترین برندهای کولرگازی تبدیل‌شده است؛ این کولرها با تکنولوژی جدید بهترین تهویه را برای منزل شما فراهم می‌کنند. جالب است بدانید که در صورت مناسب بودن تهویه منزل، انواع حشرات موزی ازجمله کک‌ها و انگل‌ها از محیط منزل شما دور خواهند شد. در این مقاله از بانه کالا ، راهنمای خرید کولر گازی ال جی ارائه شد، امیدواریم که مطالب ارائه‌شده برای شما مفید واقع شود و در انتخاب کولرگازی مناسب به شما کمک کرده باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع کولر گازی های برند LG با همکاران ما تماس بگیرید. می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت یا بخش نظرات، سوالات و پیشنهاد‌ات خود را با ما در میان بگذارید؛ همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگو شما خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *